rolki rollerblade

Rollerblade

Rollerblade to jeden z czołowych producentów rolek. Firma została założona w 1980 roku przez dwóch hokeistów, którzy szukali czegoś co zastąpi im łyżwy w lecie. Jak widać udało im się to znakomicie. Dzisiaj Rollerblade oferuje wysokiej jakości rolki we wszystkich odmianach tej dyscypliny.
łyżworolki rollerblade
rollerblade

Innowacyjne rolki

Rollerblade jako jeden z prekursorów rolkarstwa, mocno przyczynił się do rozwoju tej dscypliny w wielu jej odmianach. Dzięki wielu patentom i innowacyjnym technologiom rolki Rollerblade wyróżniają się trwałością, komfortem jazdy i wygodą. Bogata oferta Rollerblade sprawia że każdy znajdzie tu coś odpowiedniego dla siebie, swoich potrzeb i umiejętności.

Rolki damskie

Rolki Bladerunner ADVANTAGE PRO XT W Black / Light Blue 2017
359 PLN
Rolki Bladerunner ADVANTAGE PRO XT W Black / Light Blue 2017ADVANTAGE PRO XT W Black / Light Blue to doskonała rekreacyjna rolka zapewniająca komfort i kontrolę, przeznaczona dla początkujących i średniozaawansowan ...
Rolki Rollerblade Spark 90 W 2016
499 PLN
Rolki Rollerblade Spark 90 W 2016Solidne i stabilne damskie rolki renomowanej marki Rollerblade, odpowiednie do jazdy rekreacyjnej i fitness. Aluminiowa płoza, komfortowy but wewnętrzny, 90 m ...
Rolki Rollerblade Zetrablade W Black / Cyan Blue 2018
499 PLN
Rolki Rollerblade Zetrablade W Black / Cyan Blue 2018Rolki Rollerblade Zetrablade W Black / Cyan Blue to praktyczne, żwawe i bardzo wygodne rolki zaprojektowane by budować zaufanie i uczynić jazdę na rolkach j ...
Rolki Rollerblade Macroblade 90 W 2014
549 PLN
Rolki Rollerblade Macroblade 90 W 2014Wysoka jakość komponentów i nowy wygląd - te dwie cechy charakteryzują damską wersję jednych z najpopularniejszych rolek marki Rollerblade - Macroblade 9 ...
Rolki Rollerblade Macroblade 80 W Black/Pink 2018
699 PLN
Rolki Rollerblade Macroblade 80 W Black/Pink 2018Macroblade 80 W Black/Pink to stabilny, niezawodny sprzęt, który dostarcza idealne warunki do komfortowej, swobodnej jazdy na rolkach. Optymalne rolki dla poc ...
Rolki Rollerblade Macroblade 84 W White / Cyan Blue 2018
779 PLN
Rolki Rollerblade Macroblade 84 W White / Cyan Blue 2018Rollerblade Macroblade 84 84 W White / Cyan Blue to rolki wyprodukowane przez Rollerblade na których będziesz jeździł po prostu lepiej. Super trakcja, wygod ...
Rolki Rollerblade Macroblade 84 W ABT Emerald Green / Cherry 2018
879 PLN
Rolki Rollerblade Macroblade 84 W ABT Emerald Green / Cherry 2018Macroblade 84 W ABT Emerald Green / Cherry to rolki wyprodukowane przez Rollerblade z nowym systemem hamowania, wyróżnia je wyjątkowy komfort użytkowania dz ...
Rolki Rollerblade TWISTER EDGE W Black / Purple 2018
999 PLN
Rolki Rollerblade TWISTER EDGE W Black / Purple 2018TWISTER EDGE W Black / Purple to legendarne rolki miejskie marki Rollerblade. Bardzo szybkie i zwrotne, oferują to co najlepsze w rolkach Urban. Doskonała tra ...

Inne rolki

rolki regulowane Rolki regulowane

Rolkiregulowane.pl to strona poświęcona rolkom z regulacją rozmiaru. Dowiecie się tutaj jak są zbudowane i jak działają łyżworolki regulowane. Sprawdzicie tu też oferty rolek z regulacją.

rolki k2 K2

K2 to jeden z czołowych producentów rolek, który cieszy się dużym uznaniem wśród użytkowników. Rolki K2 słyną z wysokiej jakości wykonania oraz innowacyjnych rozwiązań.

rolki powerslide Powerslide

Powerslide to jeden z czołowych producentów rolek, który w swojej ofercie ma duży wybór rolek do róznych zadań. Powerslide od kilku lat sukcesywnie rozwija ofertę rolek trójkołowych.

rolki tempish Tempish

Marka Tempish plasuje w środku tabeli producentów rolek oferując dobrej jakości produkty w dobrych cenach. Oferta rolek Tempish skierowana jest do osób na każdym poziomie zaawansowania.

rolki fila

Fila

Fila to solidny producent rolek. Rolki fila cechuje wysoka jakość wykonania, dobre materiały i dobre parametry. Oferta rolek Fila skierowana jest zarówno do amatorów jak i profesjonalistów.

Dobór rolek
rodzaje rolek

Rodzaje rolek

Przy wyborze rolek w pierwszej kolejności musimy zdecydować gdzie i jak będziemy jeździć. W zdecydowanej większości sytuacji będą to rolki z grupy fitness, któe idealnie sprawdzają się przy jeździe rekreacyjnej.

but

But/skorupa

But to ważna sprawa więc warto zwrócić uwagę na to aby był przede wszystkim wygodny, aby miał dobrą wentylację, nie obcierał, dobrze trzymał staw skokowy.Należy też zwrócić uwagę na sposób sznurowania.

płozy

Płozy

W rolkach profesjonalnych gdzie waga rolek ma duże znaczenie płozy tworzone są z bardzo lekkich stopów, natomiast w rolkach do jazdy rekreacyjnej najczęsciej stosuje się płozy aluminiowe i z tworzywa.

koła do rolek

Koła

Kółka to bardzo ważny element w rolkach. Odpowiednia średnica i twardość kółek będą miały znaczny wpływ na komfort i szybkośc jazdy. Początkujący powinni szukać rolek z kółkami nie większymi niż 84 mm.

łożyska do rolek

Łożyska

Łożyska to kolejny element który razem z kołami tworzą układ jezdny. Rozróżniamy kilka klas łożysk jak ABEC-5, ABEC-6, ABEC-7, ABEC-9. W rolkach z wyższej półki stosowane są też inne rodzaj łożysk.